Deniz Sayman The Madcap Gitar / Keyboard / GERI VOKAL

Biyografi

Deniz SAYMAN

1987 yılında Ankara’da doğdum. ODTÜ Lisesi’nde öğrenim gördükten sonra Hacettepe Fizik Mühendisliği bölümünden mezun oldum.
Greg Howe, Jennifer Batten ve Debbie Davies gibi gitaristlerden ders aldım.

2010 yılında “Seni Beklemez Zaman” isimli şarkımla, o zamanki grubum “Karaborsa” ile Fanta Stage yarışmasında 2.lik derecesi kazandık.

2013 yılından beri sadece müzik yapıyorum. Gitar dersleri veriyorum, sahnede çalıyorum ve bazı müzisyenler için aranjeler yapıyorum.

2015 Glam Metal grubu “The Madcap”i kurduk. Türkiye’nin bir çok şehrinde konserler verdik, özel etkinliklerde ve festivallerde çaldık. TV8’in Rising Star programında yarı finalist olduk.

2016 TV8 Rising Star programının yeni sezon yarı finaline konuk olarak söz-müziğini yazdığım “Stepped On A Lego”yu çaldık. Hard Rock Rising Türkiye 1.si olduk. Türkiye’nin bir çok şehrinde ve Zeytinli Rock Festivali’nde çaldık.

2017‘de yayınladığımız ilk albüm “The Madcap Rising”deki bütün şarkıların sözlerini yazdım, müzik ve aranjelerini yaptım. Türkiye’nin bir çok şehrinde, özel etkinliklerde ve Çukurova Rock Festivali, Kuşadası Gençlik Festivali, Zeytinli Rock Festivali, Milyonfest Ankara’da sahne aldık.

2018 “3 2 1”, “Saman Alevi”, “Ayrı Dünyalar” şarkılarımız için video klip yayınladık. Türkiye konserlerimiz dışında Ukrayna’nın Lviv ve Kiev şehirlerinde konser verdik. Zeytinli Rock Festivali, Kuşadası Gençlik Festivali ve MilyonFest Eskişehir’de sahne aldık. Zeytinli Rock Festivali’nden konser videoları yayınlandı.

2019 Müzik Teorisi (Armoni) : 1 ve Elektro Gitar (Orta – İleri Seviye) kurslarımı Udemy üzerinden yayınladım. The Madcap’le konserlerimize devam ediyor ve yeni albüm için çalışıyoruz.

Bütün bu süreç boyunca gitar dersleri vermeye, gitar ve müzik çalışmaya, aranje yapmaya devam ettim. İlk hedefim ve uzun zaman kurduğum hayalim, hayatımı sadece müzikle geçirebilmekti. Bunu başardım. Şimdiki amacım “The Madcap”i dünya çapında bir grup haline getirmek, sürekli gelişmeye ve öğrenmeye, öğretmeye devam etmek.

Sevgiler,

– Deniz